Description
Title: Untitled / Winter Carnival
Creators
Writer | Mary Jo Duffy |
---|
Writer | Brian Michael Bendis |
---|
Artist | Frazer Irving |
---|
Artist | Chris Bachalo |
---|
Artist | Stuart Immonen |
---|
Artist | Sara Pichelli |
---|
Artist | David Marquez |
---|
Artist | Kris Anka |
---|
Artist | Mahmud A. Asrar |
---|
Penciller | George Pérez |
---|
Inker | Wade von Grawbadger |
---|
Inker | Mark Irwin |
---|
Inker | Tim Townsend |
---|
Inker | Alfredo Alcala |
---|
Colorist | Frazer Irving |
---|
Colorist | Jason Keith |
---|
Colorist | Chris Bachalo |
---|
Colorist | Marte Garcia |
---|
Letterer | Janice Chiang |
---|
Letterer | Joe Caramagna |
---|
Cover Penciller | Chris Bachalo |
---|
Cover Inker | Jaime Mendoza |
---|
Cover Colorist | Chris Bachalo |
---|
Editor | Mark Paniccia |
---|
Editor | Ralph Macchio |
---|
Editor | Denny O’Neil |
---|
Editor | Mike Marts |
---|
Editor | Xander Jarowey |
---|
Editor | Christina Harrington |
---|
Editor In Chief | Axel Alonso |
---|
Characters
Husk | Paige Guthrie |
---|
Dust | Sooraya Qadir |
---|
Mercury | Cessily Kincaid |
---|
Doop |
---|
Gambit | Remy LeBeau |
---|
Warpath | James Proudstar |
---|
X-23 | Laura Kinney |
---|
Mondo |
---|
Rockslide | Santo Vaccarro |
---|
Northstar | Jean-Paul Beaubier |
---|
Anole | Victor Borkowski |
---|
Lady Mastermind | Regan Wyngarde |
---|
Juggernaut | Cain Marko |
---|
Cecilia Reyes |
Puck | Eugene Milton Judd |
---|
Blob | Frederick J. Dukes |
---|
Maggott | Japheth |
---|
Dazzler | Alison Blaire |
---|
Celeste Cuckoo |
Phoebe Cuckoo |
Cyclops | Scott Summers |
---|
M | Monet St. Croix |
---|
Polaris | Lorna Dane |
---|
Box | Madison Jeffries |
---|
Reaper | Pantu Hurageb |
---|
Sabretooth | Victor Creed |
---|
Psylocke | Elizabeth ‘Betsy’ Braddock |
---|
Emma Frost |
Fantomex | Charlie-Cluster 7 / Jean-Phillipe Charles |
---|
Chamber | Jonothon Starsmore |
---|
Gentle | Nezhno Abidemi |
---|
Magneto | Max / Erik Magnus Eisenhardt / Lehnsherr |
---|
Blindfold | Ruth Aldine |
---|
Random | Marshall Evan Stone III |
---|
Red Queen | Madelyne Pryor |
---|
Rogue | Anna Marie Raven |
---|
Graymalkin | Jonas Graymalkin |
---|
Jubilee | Jubilation Lee |
---|
Colossus | Piotr ‘Peter’ Nikolaievitch Rasputin |
---|
Pixie | Megan Gwynn |
---|
Cable | Nathan Christopher Summers |
---|
Cipher | Alisa Tager |
---|
Boom Boom | Tabitha Smith |
---|
Karma | Xi’an ‘Shan’ Coy Manh |
---|
Leech |
---|
Irma / Mindee Cuckoo |
Bling! | Roxanne ‘Roxy’ Washington |
---|
Magik | Illyana Nikolievna Rasputina |
---|
Beast | Henry ‘Hank’ McCoy |
---|
Nightcrawler | Kurt Wagner |
---|
Transonic | Laurie Tromette |
---|
Oya | Idie Okonkwo |
---|
Storm | Ororo Munroe |
---|
Glob Herman | Robert Herman |
---|
Shadowcat | Katherine ‘Kitty’ Pryde |
---|
Primal | Teon Macik |
---|
Masque (Morlocks) |
---|
Broo |
---|
No-Girl | Martha Johansson |
---|
Genesis | Evan Sabahnur |
---|
Kid Gladiator | Kubark |
---|
Warbird | Ava’Dara Naganandini |
---|
Iceman | Robert ‘Bobby’ Drake |
---|
Marvel Girl (Earth-811) | Rachel Grey / Summers |
---|
Shark-Girl | Iara Dos Santos |
---|
Benjamin Deeds |
Tempus | Eva Bell |
---|
Triage | Christopher Muse |
---|
Goldballs | Fabio Medina |
---|
Hijack | David Bond |
---|
Nature Girl | Lin Li |
---|
Multiple Man | James ‘Jamie’ Madrox |
---|
Angel (Earth-TRN240) | Warren Worthington III |
---|
Beast (Earth-TRN240) | Henry ‘Hank’ McCoy |
---|
Iceman (Earth-TRN240) | Robert ‘Bobby’ Drake |
---|
Kid Omega | Quintavius ‘Quentin’ Quire |
---|
Marvel Girl (Earth-TRN240) | Jean Grey |
---|
Cyclops (Earth-TRN240) | Scott Summers |
---|
Havok | Alexander ‘Alex’ Summers |
---|
Elixir | Joshua Foley |
---|